Výrobní postup:

1.  Výchozím bodem výroby je odlitek hliníku o tvaru hokejového puku.
2.  Působením tlaku o síle 650 tun se z hliníkového odlitku jednorázově vytlačí dutý válec.
3.  Válec se postupně formuje do nových tvarů a během 26 operací tak nabývá výsledné podoby.
4.  Vložení závitového dílu do hrdla láhve.
5.  Před dalšími kroky je nutné důkladné vyčistění láhve uvnitř i na povrchu použitím ekologických prostředků. 
6.  Vnitřek láhve je vystříkán chuťově neutrální glazurou splňující potravinářské parametry a vypálen.
7.  Následuje tepelné nanášení barvy. 
8.  Láhev je potištěna logem a grafickým designem dle příslušné kolekce.
9.  Finálním krokem je kompletace láhve s odpovídajícím těsnícím uzávěrem.
10. Velkým plusem je skutečnost, že všechny typy uzávěrů jsou shodné se všemi typy lahví Sigg.

Video z výrobního procesu si můžete prohlédnout zde.

Pod většinou lahví z kolekce Design a Kids jsou podepsáni přední designéři a grafická studia, pro které je vždy velmi prestižní záležitostí podílet se na tvorbě lahví SIGG. 

Vnitřní povrch: 

SIGG Switzerland z pozice světového lídra ve výrobě ekologicky šetrných lahví pokračuje v úsilí o 100% trvale udržitelný rozvoj. Zcela v tomto duchu je i zavedení nové technologie pro nátěr vnitřku lahví – SIGG EcoCare. "Tým švýcarských techniků výrobce SIGG neustále usiluje o vylepšení a inovace," uvádí Steve Wasik, SIGG CEO. "Naše nová řada lahví není jen technologickým pokrokem, je to velký krok kupředu v naší cestě směrem k trvale udržitelnému rozvoji."

Tento nový výrobní proces využívá technologií práškového lakování, při které nevzniká téměř žádný odpad a nepoužívají se při ní organická rozpouštědla (VOC). Stejně jako v předchozích vysoce kvalitních modelech lahví SIGG, nová EcoCare řada zajišťuje, že chuť a vůně nápoje zůstává dokonale zachována i po velmi dlouhém používání lahve. Tato nová řada byla důkladně testována a je certifikována na 100% nepřítomnost BPA (bisfenol A), ftalátů, BADGE, BFDGE a NOGE. sigg


V řadě SIGG EcoCare se vnitřní stěna lahve pokryje tenkou vrstvou polymerního práškového laku, se kterou je následně spojena vypálením při teplotě 200° C. Tloušťka laku je pouze 40 mikronů a celý nátěr má tak hmotnost pouze několik gramů. Nemá tedy žádný vliv na recyklovatelnost lahve SIGG.